Basilica and Convent of St. Fracis of Assisi in Krakow. A guide

44,00 zł
39,60 zł Oszczędzasz 10%
Brutto

Anglojęzyczna wersja pięknie wydanego, bogato ilustrowanego przewodnika po Bazylice i Klasztorze Franciszkanów w Krakowie.

Ilość

Książka opisuje losy świątyni na przestrzeni wieków, wplatając informacje architektoniczne i szczegółowo przedstawiając sztukę obiektu. Dodatkowo zawiera ciekawostki historyczne o postaciach związanych z tym miejscem począwszy od XIII w. aż do czasów współczesnych. Są wśród nich m. in. bł. Salomea Piastówna i jej książęcy brat Bolesław Wstydliwy, ale także św. Jan Paweł II czy Męczennicy z Pariacoto – błogosławieni franciszkanie, którzy zgięli z rąk terrorystów w Peru w 1991 r.

Przejrzysty podział publikacji pozwala na samodzielną lekturę w domu, którą ułatwia ogromna ilość fotografii – zarówno rzutów ogólnych, jak i wielu detali.

Jednak książka jest przede  wszystkim przewodnikiem po franciszkańskiej świątyni, warto więc zabrać ją ze sobą i przechodząc kolejno od miejsca do miejsca, odkrywać opisywane ciekawostki.

Spis rozdziałów:

Z historii

Postacie

Wchodząc do kościoła

Kaplica bł. Salomei

Prezbiterium

Nawa główna

Kaplica Męki Pańskiej

Kaplica Matki Bożej Bolesnej

Transept

Zakrystie

Krużganki

Karta katalogowa

ISBN:
978-83-7485-314-9
oprawa:
twarda
ilość stron:
192
  • Polityka bezpieczeństwa Polityka bezpieczeństwa
  • Zasady dostawy Zasady dostawy
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu Bezpieczeństwo klienta) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu Bezpieczeństwo klienta)

Może ci się spodobać również

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć