Tom I i Tom II. Powieść o wyjątkowych kobietach XIX wieku

60,00 zł
42,00 zł Oszczędzasz 30%

Zamiast 60,00 zł

Brutto

W komplecie taniej!

Powieść o nadziei i miłości do człowieka na motywach życia i działalności bł. Marii Luizy Merkert, założycielki Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety, dla której sensem życia staje się pomoc chorym, biednym i opuszczonym.

Ten pakiet zawiera

Tam, gdzie rodzi się życie. Powieść o wyjątkowych kobietach XIX wieku. Tom I
28,00 zł
x 1
Nawet szarość jaśnieje. Powieść o wyjątkowych kobietach XIX wieku. Tom II
32,00 zł
x 1
Ilość

Książka oddaje hołd czterem kobietom, które poświęciły swe życie setkom ubogich, chorych i opuszczonych ludzi, czyniąc wszystko, by ulżyć ich cierpieniom, niosąc bezinteresowną pomoc. Pokazuje, że człowiek – wbrew wszelkim przeciwnościom – zdolny jest czynić dobro. Towarzysząc niezwykłym bohaterkom powieści w ich trudnej, ale jakże pięknej drodze życia, mamy szansę przypomnieć sobie, co naprawdę ma dla nas realną, niepodważalną wartość.

Prowincjonalne miasto drugiej połowy XIX w. Dynamiczny rozwój przemysłu, proces rodzenia się ruchu socjalistycznego, rozkwit kapitalizmu, świat pozbawiony skrupułów i sentymentów. A po drugiej stronie bezrobocie, złe warunki sanitarne, choroby, skrajne ubóstwo i ludzie wyrzuceni na margines życia, którym przychodzi walczyć z przeciwnościami o każdy dzień. Samotni w tłumie. To wszystko stanowi tło obrazu, w centrum którego znajduje się wyjątkowa postać Maria Luiza Merkert, która potrafi dostrzec każdego potrzebującego człowieka, bez względu na jego narodowość, wyznanie czy płeć, widząc w nim cierpiącego Chrystusa. Walcząc z przeciwnościami losu, dzięki swojej determinacji, przedsiębiorczości i sile charakteru doprowadza do powstania Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety.

Autor książki to ceniony teolog i znawca duchowości, nie brakuje więc w niej także analizy duchowej bohaterów, opisu ich wewnętrznych rozterek i walki, jaką każdy z nich musiał stoczyć, by stanąć na wysokości zadania przygotowanego mu przez Boga.

  • Polityka bezpieczeństwa Polityka bezpieczeństwa
  • Zasady dostawy Zasady dostawy
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu Bezpieczeństwo klienta) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu Bezpieczeństwo klienta)

Może ci się spodobać również

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć