Posłaniec św. Antoniego z Padwy - nr 5 wrzesień/październik 2018

8,00 zł
Brutto

Dwumiesięcznik franciszkański
nr 5, wrzesień/październik 2018

Zawsze blisko Boga, blisko Ciebie i Twoich spraw!

ZAJRZYJ DO ŚRODKA

Ilość

Św. Antoni – skuteczny święty! – modlitwy, świadectwa, cuda
Życie po franciszkańsku – recepta na odnalezienie harmonii duszy i ciała
Ewangelia w praktyce – jak przebaczać, jak pościć, jak żyć pełnią życia?
Odkrywamy nieznanych świętych, Twoich nowych orędowników
Porady kulinarne, zdrowotne w zgodzie z naturą
Historia, tradycja i codzienne życie

We wstępie redaktor naczelny, o. Andrzej Zając OFMConv, pisze:

Bez nadziei trudno żyć. Człowiek zawsze potrzebuje jakiejś perspektywy. Bez niej życie staje się jak podróż nie wiadomo dokąd. Jeśli już się wyrusza, to trzeba wiedzieć, gdzie chce się dotrzeć. A nadzieja sprawia, że pomimo, a może nawet wbrew różnym przeciwnościom, człowiek się nie zniechęca, nie traci ducha, ale na nowo podejmuje trud podróży. Takie jest nasze życie. Żyjąc na ziemi, zmierzamy ku Panu, który jest naszym Światłem i który roztacza przed nami najpiękniejszą perspektywę życia. „Aby jednak do Niego dotrzeć, potrzebujemy bliższych świateł – ludzi, którzy dają światło, czerpiąc je z Jego światła, i w ten sposób pozwalają nam orientować się w naszej przeprawie. Któż bardziej niż Maryja mógłby być gwiazdą nadziei dla nas”. Tak pisał Benedykt XVI w swojej encyklice o nadziei Spe salvi.

Przez dwie dekady kolejni redaktorzy i autorzy Posłańca św. Antoniego starali się, by zapisane słowa były dla Czytelników takimi „bliższymi światłami”, które pomagają iść naprzód. Czy rozważania Ewangelii, refleksje teologiczne, świadectwa ludzi wiary, wspomnienia o świętych czy same, choćby krótkie, wypowiedzi św. Antoniego nie są nimi? Dla nas to niezwykła misja i radość – móc dzielić się z Wami wiarą i wynikającymi z niej przemyśleniami. Jak wspomniałem w poprzednim numerze, nasz dwumiesięcznik będzie ukazywał się tylko do końca tego roku. Sprawa ta jednak nie daje mi spokoju. Kilka dni temu miałem okazję modlić się również w tej intencji przy grobie św. Antoniego w Padwie. I mam wewnętrzne przekonanie, że nasz Patron nie chce, abyśmy się definitywnie rozstali. Chcemy więc pozostać z Wami w kontakcie. Na dziś rodzi się myśl, że byłoby możliwe, aby Posłańca wydawało dwa razy w roku Wydawnictwo Franciszkanów Bratni Zew: w czerwcu na św. Antoniego i w grudniu na Boże Narodzenie. Co Wy na to, drodzy Czytelnicy?

Ale wróćmy do tematu numeru. Nasza nadzieja jest w Bogu, bo – jak pisze Benedykt XVI – „kto nie zna Boga, chociaż miałby wielorakie nadzieje, w gruncie rzeczy nie ma nadziei, wielkiej nadziei, która podtrzymuje całe życie (por. Ef 2,12). Prawdziwą, wielką nadzieją człowieka, która przetrwa wszelkie zawody, może być tylko Bóg — Bóg, który nas umiłował i wciąż nas miłuje «aż do końca», do ostatecznego «wykonało się!» (por. J 13,1; 19,30). Kogo dotyka miłość, ten zaczyna intuicyjnie pojmować, czym właściwie jest «życie». Życia we właściwym znaczeniu nie mamy dla siebie ani wyłącznie z samych siebie: jest ono relacją. Życie w swojej pełni jest relacją z Tym, który jest źródłem życia. Jeśli pozostajemy w relacji z Tym, który nie umiera, który sam jest Życiem i Miłością, wówczas mamy życie. Wówczas «żyjemy»”. Dlatego właśnie cały ten numer jest jednym wielkim życzeniem, abyśmy naprawdę żyli, nieustannie składając dzięki dobremu Bogu, naszej Miłości.

 

Karta katalogowa

ilość stron:
74
format:
210x297
  • Polityka bezpieczeństwa Polityka bezpieczeństwa
  • Zasady dostawy Zasady dostawy
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu Bezpieczeństwo klienta) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu Bezpieczeństwo klienta)

Może ci się spodobać również

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć