Książeczka z zakładkami – Wenanty Katarzyniec

8,00 zł
Brutto

Dobrze jest mieć pod ręką mądre słowa, które będą przypominać nam o tym, co w życiu najważniejsze. Temu właśnie ma służyć książeczka z zakładkami z myślami o. Wenantego Katarzyńca.

Ilość

O. Wenanty Katarzyniec (1889-1921), franciszkanin, który zasłynął jako wychowawca młodych zakonników, kaznodzieja, spowiednik, a po śmierci jako skuteczny orędownik u Boga. Jego życie związane było szczególnie ze Lwowem, Krakowem i Kalwarią Pacławską. O jego świętości przekonany był jego przyjaciel, o. Maksymilian Maria Kolbe, który jako pierwszy zachęcał do podjęcia starań o beatyfikację o. Wenantego. On sam też przekonał się o jego skutecznym wstawiennictwie, kiedy miał kłopoty finansowe w związku z wydaniem pierwszego numeru Rycerza Niepokalanej.

Książeczka z myślami o. Wenantego Katarzyńca zawiera siedem zakładek, które można rozdzielić i cieszyć się nimi w czasie aktualnej lektury. Wybrane myśli o. Wenanatego to:

- Znośmy cierpliwie to, co i tak – mimo niecierpliwości naszej – znosić musimy.

- Pokorny i wdzięczny jest świętym doskonałym.

- Ucz się czynić dobrze, cokolwiek czynisz.

- Kochajmy Boga dla Niego samego.

- Jeśli Bogu tak się podoba, niech tak będzie!

- Nie trać najmniejszej sposobności do dobrego!

- Będę starał się żyć tak, jakby ten dzień był ostatnim w moim życiu.

Karta katalogowa

ilość stron:
8
  • Polityka bezpieczeństwa Polityka bezpieczeństwa
  • Zasady dostawy Zasady dostawy
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu Bezpieczeństwo klienta) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu Bezpieczeństwo klienta)

Może ci się spodobać również

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć