Missa Martyrum - książka z płytą CD

35,00 zł
Brutto

Missa Martyrum – to msza liturgiczna stworzona specjalnie na beatyfikację Męczenników z Pariacoto, o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego. Muzykę skomponował Piotr Pałka, a słowa do części zmiennych napisał o. Andrzej Zając.

Ilość

Dzieło zostało wykonane w dzień beatyfikacji, 5 grudnia 2015 r. w  Bazylice Franciszkanów w Krakowie podczas Mszy Świętej pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego ks. kard. Stanisława Dziwisza, w duchowej łączności z wiernymi zgromadzonymi w tym czasie na uroczystości beatyfikacyjnej w Chimbote w Peru.

Męczennicy z Pariacoto

9 sierpnia 1991 r. terroryści z komunistycznego ugrupowania Świetlisty Szlak (Sendero Luminoso) otoczyli klasztor w Pariacoto w Peru. Związali posługujących tam franciszkanów, Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, wywieźli ich samochodami za miasto i tam, dwoma strzałami w tył głowy, zamordowali. Ich ciała znaleziono kilka kilometrów od wioski, twarzą do ziemi. Mieli roztrzaskane głowy, przestrzelone czaszki. Na plecach o. Zbigniewa terroryści położyli kartkę z napisanymi jego krwią słowami: „Tak giną pachołki imperializmu”. Franciszkanie zginęli przez nienawiść komunistycznych bojówkarzy do wiary i praktyk religijnych.
Proces beatyfikacyjny, rozpoczęty w 1996 r., toczył się w trzech państwach: w Polsce, Peru i we Włoszech. Zakończył się ich beatyfikacją, 5 grudnia 2015 r.

Oficjalna strona Męczenników z Pariakoto


MISSA MARTYRUM

Spis utworów:

1. INTROITUS
2. KYRIE
3. GLORIA
4. ALLELUJA
5. OFFERTORIUM
6. SANCTUS
7. AGNUS DEI
8. COMMUNIO
9. LAUDES DEI
10. ITE

słowa: Andrzej Zając OFMConv
muzyka: Piotr Pałka

wykonawcy:
Krakowska Orkiestra Kameralna dell'Arte
Chór Voce Angeli

dyrygent: Piotr Pałka

Sesja nagraniowa odbyła się Studiu s-5 w Radiu Kraków

Karta katalogowa

ISBN:
978-83-7485-306-4
  • Polityka bezpieczeństwa Polityka bezpieczeństwa
  • Zasady dostawy Zasady dostawy
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu Bezpieczeństwo klienta) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu Bezpieczeństwo klienta)

Może ci się spodobać również

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć