Posłaniec św. Antoniego z Padwy - nr 2 marzec/kwiecień 2018

8,00 zł
Brutto

Dwumiesięcznik franciszkański
nr 2, marzec/kwiecień 2018

Zawsze blisko Boga, blisko Ciebie i Twoich spraw!

Zajrzyj do środka

Ilość

Św. Antoni – skuteczny święty! – modlitwy, świadectwa, cuda
Życie po franciszkańsku – recepta na odnalezienie harmonii duszy i ciała
Ewangelia w praktyce – jak przebaczać, jak pościć, jak żyć pełnią życia?
Odkrywamy nieznanych świętych, Twoich nowych orędowników
Porady kulinarne, zdrowotne w zgodzie z naturą
Historia, tradycja i codzienne życie

Św. Antoni – skuteczny święty! – modlitwy, świadectwa, cuda
Życie po franciszkańsku – recepta na odnalezienie harmonii duszy i ciała
Ewangelia w praktyce – jak przebaczać, jak pościć, jak żyć pełnią życia?
Odkrywamy nieznanych świętych, Twoich nowych orędowników
Porady kulinarne, zdrowotne w zgodzie z naturą
Historia, tradycja i codzienne życie

We wstępie redaktor naczelny, o. Andrzej Zając OFMConv, pisze:

Czas Wielkiego Postu jest dla nas szansą. Szansą na lepsze poznanie siebie, swoich przyzwyczajeń, pragnień i nadziei oraz szansą na skonfrontowanie siebie z pragnieniami Jezusa względem nas. A Jemu zależy na tym, byśmy odkrywali Jego piękno w sobie i z Jego łaską utrwalali je przez ewangeliczne postawy i zachowania. Czasem jest trudno. Czasem czujemy się w naszych zmaganiach sami i niewystarczalni. Ale pierwszym, który jest z nami, który dzieli nasze trudy i współczuje nam, jest Jezus, który sam był doświadczony w cierpieniu. Dlatego bez obaw możemy się do Niego przybliżyć, aby uzyskać pomoc w stosownej chwili i trwać mocno w wierze (por. Hbr 4,14-16).

To współczucie Jezusa sprawia, że i my możemy okazywać współczucie innym poprzez naszą otwartość i gotowość nie tylko do konkretnej pomocy, ale do współodczuwania z innymi ich strapień i cierpienia. Taka empatia jest wyrazem naszej wiary w możliwość służenia samemu Bogu w Jego dzieciach, które kocha i za które oddaje życie. Pomocny w tym doświadczeniu jest Kościół z sakramentami, które nas umacniają, i ze swoim rytmem roku liturgicznego. Każdy okres liturgiczny Kościoła tworzy klimat, w którym łatwiej odnaleźć się z osobistymi doświadczeniami, odkrywając związek własnego życia z życiem Jezusa. Każde bowiem cierpienie przeżywane w okresie Wielkiego Postu można wprost wiązać z doświadczeniem czterdziestodniowego postu Jezusa na pustyni, na której również On był kuszony, pozostając jednak wiernym Ojcu.
Na wzór Jezusa mamy możliwość szukania wsparcia w słowie Bożym. Dlatego zawsze w naszym piśmie mamy i rozważanie biblijne związane z tematem numeru i homilie na każdą niedzielę. Ponadto mamy też możliwość osobistego sięgania po Pismo Święte, które udziela nam mocy do codziennych zmagań. W okresie Wielkiego Postu możemy też korzystać z praktyk, które Kościół od wieków kultywuje. Możemy rozważać mękę i śmierć Pana Jezusa, uczestnicząc w gorzkich żalach czy drodze krzyżowej, stając się dziś uczestnikami tamtych wydarzeń.
Czyż nie jest to dobry sposób, by Jezusowi – który nam współczuje – okazać współczucie i bliskość? Im bliżej Niego jesteśmy w cierpieniu, tym bliżej będziemy w Jego zwycięstwie nad słabością, grzechem i śmiercią.

Niech ten błogosławiony czas przyniesie konkretne owoce – przemianę nas całych, którzy wezwani jesteśmy do harmonii z samymi sobą, z innymi i z Bogiem. Owocnego Wielkiego Postu i radosnego Zmartwychwstania!

Karta katalogowa

ilość stron:
84
format:
210 x 297
  • Polityka bezpieczeństwa Polityka bezpieczeństwa
  • Zasady dostawy Zasady dostawy
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu Bezpieczeństwo klienta) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu Bezpieczeństwo klienta)

Może ci się spodobać również

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć