Zając Andrzej OFMConv

Urodzony w 1969 roku w Konstancinie-Jeziornie. Studiował w Krakowie i w Rzymie, gdzie w 2009 roku obronił pracę doktorską z duchowości franciszkańskiej. Zajmuje się szczególnie pismami św. Franciszka oraz retoryką i mistyką średniowiecza. W swoich badaniach podejmuje zasadniczo problemy filologiczno-lingwistyczne, translatoryczne, historyczno-kulturowe. Wykłada w Krakowie i Rzymie.
Jest autorem m.in. książki „Święty Franciszek” (WAM 2002), licznych artykułów naukowych oraz redaktorem wielu monografii. Brał udział w pracach redakcyjnych nad polskim wydaniem Źródeł franciszkańskich (Bratni Zew 2005) oraz Pism św. Franciszka (Bratni Zew 2009).
Jest dyrektorem Instytutu Studiów Franciszkańskich, a od roku 2016 również redaktorem naczelnym dwumiesięcznika franciszkańskiego „Posłaniec św. Antoniego z Padwy” oraz dyrektorem wydawnictwa Bratni Zew i serwisu internetowego franciszkanie.pl.

Zając Andrzej OFMConv

Znaleziono 10 produktów.

Pokazuje 1-10 z 10 produkt(ów)

Aktywne filtry

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć