Spotkanie z o. Zdzisławem Kijasem w Krakowie 28.04.2018

28 kwietnia 2018 r. w Sali Włoskiej Klasztoru Franciszkanów w Krakowie gościliśmy o. prof. Zdzisława Józefa Kijasa, autora powieści o wyjątkowych kobietach XIX w. Spotkanie związane było z premierą jego najnowszej książki pt. "Nawet szarość jaśnieje", będącej kontynuacją powieści "Tam, gdzie rodzi się życie".

Kanwę obu powieści stanowi życie i działalność bł. Marii Luizy Merkert, założycielki Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety, oraz jej towarzyszek, dla których sensem istnienia staje się pomoc chorym, biednym i opuszczonym. Akcja rozgrywa się w śląskim mieście drugiej połowy XIX w. w czasie dynamicznego rozwoju przemysłu, rodzenia się ruchu socjalistycznego, rozkwitu kapitalizmu, a zarazem ogromnego bezrobocia, chorób i skrajnego ubóstwa. Bohaterami są ludzie wyrzuceni na margines życia, którym przychodzi walczyć z przeciwnościami o każdy dzień.

Książki przede wszystkim oddają hołd kobietom, które poświęciły swe życie niosąc bezinteresowną pomoc, pokazując przy tym, że człowiek – wbrew wszelkim przeciwnościom – zdolny jest czynić dobro.

Autor książek, o. prof. dr hab. Zdzisław Józef Kijas, franciszkanin, to ceniony teolog i znawca duchowości. Obecnie jest relatorem watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

Spotkanie, w trakcie którego można było wysłuchać utworów w wykonaniu kwartetu smyczkowego „Bonjour”, poprowadziła red. Anna Łoś z Radia Kraków.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania.

   

 

   

 

 

 

 

 

 

 


ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE

Spotkanie z o. Zdzisławem Kijasem w Krakowie 28.04.2018

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć