Relacja z 21. Międzynarodowych Targów Książki

Wydawnictwu franciszkanów Bratni Zew przyświeca franciszkańska idea piękna, radości, prostoty i entuzjazmu. W swoich książkach staramy się łączyć duchowość z codziennym życiem. Mamy nadzieję, że każdy odwiedzający nasze stoisko poczuł ten franciszkański klimat, zwłaszcza że inspiracją do jego stworzenia były przepiękne wnętrza bazyliki Franciszkanów w Krakowie.


Na krakowskie targi przygotowaliśmy wiele nowości. Wśród nich dwie książki o św. Franciszku - "Franciszek z Asyżu. Nowa biografia", autorstwa dominikanina Augustine Thompsona, która prezentuje nowe spojrzenie na świętego, odpowiada na pytanie, jakim człowiekiem był święty Franciszek, ukazuje niedoskonałego i wrażliwego człowieka. Kolejną nowością jest "Franciszek z Asyżu i jego bracia”, autorstwa kapucyna Wiesława Blocka. Jest to pierwsze w języku polskim opracowanie, gdzie tak dokładnie poznajemy pierwszych towarzyszy św. Franciszka, oraz drogę kształtowania się franciszkańskiej wspólnoty.
Ważną książką, która zamyka jeden z cykli wydawniczych, są „Dzieje Apostolskie”- tom III, autorstwa jezuity Silvano Faustiego. Książka ta została dostarczona na targi bezpośrednio z drukarni.

Warto zwrócić uwagę na „Sztukę umiaru. Jak żyć prosto i szczęśliwie”, książkę która zachęca by zweryfikować stare przyzwyczajenia, aby odkryć  na nowo sens spraw najprostszych – zakupów, jedzenia, oglądania, mówienia, oraz książkę „Jak odzyskać entuzjazm” - autorstwa o. Andrzeja Zająca OFMConv, która na tegorocznych targach cieszyła się dużym zainteresowaniem.
Rodzicom natomiast polecaliśmy książkę „Jak wychować dziecko w wierze. Od narodzin do dojrzałości”, która podpowiada, jak od samego początku zadbać o solidny grunt wiary.

Dla osób zainteresowanych zjawiskami niezwykłymi, proponowaliśmy książkę o włoskiej mistyczce i stygmatyczce „Natuzza Evolo. Rozmawiałam z aniołami i zmarłymi”.


W tym roku na naszym stoisku pojawiły się także zupełnie inne produkty: Torby na zakupy z przepięknymi motywami kwiatowymi Stanisława Wyspiańskiego i aniołami Tadeusza Popiela, które w oryginale można zobaczyć w bazylice Franciszkanów w Krakowie, a także T-shirty z modlitwą św. Antoniego, oraz ikony i płyty CD z franciszkańską muzyką.

Na naszym stoisku nie mogło zabraknąć także dwumiesięcznika franciszkańskiego „Posłaniec św. Antoniego z Padwy” oraz książek Instytutu Studiów Franciszkańskich, wśród których znalazł się niedawno odkryty życiorys św. Franciszka z Asyżu, autorstwa Tomasza z Celano „Żywot naszego ojca, błogosławionego Franciszka”.

Wszyscy, którzy odwiedzili nasze stoisko, mogli skorzystać z wyjątkowych rabatów.

 

           

     

                              

0 

                             

 

Relacja z 21. Międzynarodowych Targów Książki

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć